Warunki uzyskania zaliczenia
Warunki uzyskania zaliczeń z języka obcego we wszystkich grupach niezależnie
od języka, poziomu i wymiaru godzinowego.
- Student ma obowiązek uczęszczania na zajęcia. Wymagane jest usprawiedliwienie nieobecności w miesiącu ich powstania. Nie będzie akceptowane regulowanie w/w spraw na koniec semestru.
Dopuszcza się 10% nieobecność na zajęciach.
Niestosowanie się do w/w limitu może spowodować obniżenie ogólnej oceny lub brak zaliczenia w przypadkach skrajnych. - Zasadniczym obowiązkiem studenta jest nauka i dlatego ocena postępów w nauce stanowi główny element uzyskania zaliczenia. Na końcową ocenę składają się:
- pozytywne oceny z prac pisemnych śród-semestralnych w ilości określonej przez wykładowcę.
- pozytywne oceny z wypowiedzi ustnych
- wykonanie prac zleconych do opracowania w domu
- aktywność studenta w czasie zajęć
- ogólna postawa studenta(zainteresowanie przedmiotem, terminowe wykonanie wszelkich zleconych prac, przestrzeganie zasad przyjętych w regulaminie, kultura osobista)
- pozytywne oceny z kolokwium końcowego, jeśli takie zostało przewidziane przez wykładowcę.
- Student jest oceniany według tradycyjnej skali 4-stopniowej (b. dobry, dobry, dostateczny, niedostateczny) poszerzonej dodatkowo o dwie oceny: plus dobry i plus dostateczny. Nie przewiduje się poprawiania ocen pozytywnych uzyskanych w trakcie semestru. Średnia arytmetyczna wszystkich ocen pozytywnych przez studenta jest oceną końcową.
- Sprawdzanie wyników nauczania może się odbyć na drodze:
- krótkich niezapowiedzianych kartkówek dotyczących zakresu materiału
- omawianego na zajęciach poprzedzających sprawdzian.
- dłuższych prac pisemnych zapowiedzianych co do termin i zakresu materiału.
- Student ma obowiązek odbywać lektorat w grupie, do której został przydzielony. Niedopuszczalne są samowolne zmiany grup. Osobami upoważnionymi do dokonywania przesunięć w grupach są lektorzy prowadzący zajęcia.
- Dla studentów, którzy nie uzyskali zaliczenia w terminie przewiduje się trzykrotną możliwość uzupełnienia braków, przy czym odległość między terminami nie może być krótsza niż 7 dni.